اتصالات استنلس استیل

اتصالات استنلس استیل، که به عنوان اتصالات فولاد ضد زنگ نی شناخته می ‌شوند؛ یکی از انواع اتصالات صنتعی است. این نوع اتصالات صنعتی از جنس استیل استنلس (استیل ضد زنگ) ساخته می ‌شوند اتصالات استنلس استیل برای اتصال و اتصال دادن قطعات فلزی استفاده می‌ شوند. اتصالات استنلس استیل به دلیل مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی و خوردگی بسیار کاربردی است. از دیگیر مزیت های این اتصالات صنعتی می توان به استحکام مکانیکی قوی و قابلیت انعطاف پذیری مناسب اشاره کرد. که این موارد باعث می شود از آن در صنایع مختلف مورد استفاده قرار ‌گیرند. اتصالات استنلس استیل به صورت جوش داده شده یا بدون جوش (اتصالات متصل کننده) در دسترس هستند. که می توانید از طریف فرایند پیشرو عرصه، نسبت به تهیه آن ها اقدام کنید. فرایند پیشرو عرصه، عرضه کننده انواع اتصالات صنعتی است. یک از پر فروش ترین محصولات ما در بخش اتصالات صنعتی، اتصالات استنلس استیل می باشد.

اتصالات استیل یکی از مهم ‌ترین عناصر در صنعت و ساختمان است. اتصالات استیل به دلیل خواص فیزیکی و مکانیکی برجسته ‌ای که دارد. به‌ عنوان یکی از مواد اولیه پر کاربرد در ساخت و ساز ها و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می   ‌گیرد. به ‌طور کلی، استیل از ترکیبی از آهن و کربن تشکیل شده است. اتصالات صنعتی عنوان مختلفی دارد.  که با تغییر در مقادیر کربن و عناصر آلیاژی مختلف؛ خواص و کاربرد های متنوعی دریافت می‌ کند. اتصالات استیل که یکی از انواع اتصالات صنعتی است؛ به‌ دلیل مقاومت بالا در برابر فشار، کشش و خمش، طول عمر طولانی کاربرد های زیادی دارد. اتصالات استیل در صنایع نفت و گاز، صنعت خودروسازی و ساختمان‌ سازی استفاده می شود. برای خرید این نوع اتصالات صنعتی می تواند از فرانید پیشرو عرصه، اقدام کنید. اتصالات استیل را به بهترین قیمت و بالا ترین کیفیت در فرانید پیشرو عرصه، عرضه می شود.

فرم ثبت سفارش فوری

شما میتوانید به صورت آنلاین درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا متخصصین ما در اسرع وقت مشکل شمارا حل کنند.

راهنمایی:لطفا اسم،شماره تماس و درخواست خود را به صورت کامل وارد کنید

 رایج ترین انواع اتصالات استنلس استیل

اتصالات استنلس استیل یا اتصالات فولاد ضد زنگ؛ به دلیل مزایای زیادی که دارد بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. از جمله مزیت های اتصالات استنلس استیل، مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی؛ استحکام بالا و قابلیت انعطاف پذیری، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می ‌گیرند. محصولات استنلس استیل بازیافتی هستند. در شرکت‌ های صنعتی برای انتقال مایع از بخشی به بخش دیگر نیازمند لوله و اتصالات است؛ که باید در برابر اکسایش، خوردگی، فشار و دماهای بالا و پایین مقاوم باشد. در ادامه، به معرفی و توضیح رایج‌ ترین انواع اتصالات استنلس استیل می‌پردازیم:

 اتصالات لوله

اتصالات لوله، اتصالاتی هستند که؛ برای اتصال و اتصال دادن قطعات لوله‌ ای استفاده می ‌شوند. این اتصالات در صنایع مختلف، از جمله صنایع نفت و گاز، صنعت شیمیایی، ساختمانی؛ آب و فاضلاب، صنعت غذایی و دیگر صنایع فلزی و غیرفلزی استفاده می‌ شوند. اتصالات لوله شامل اتصالات درز دار، جوش داده شده، فلنج ‌ها و کوپلینگ‌ ها است؛ که برای اتصال لوله‌ ها به یک دیگر؛ لوله به اتصال لوله و لوله به تجهیزات مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

اتصالات فلنج

اتصالات فلنج، اتصالاتی هستند که؛ برای اتصال لوله‌ ها، تجهیزات و سیستم ‌های فلزی به یک دیگر استفاده می ‌شوند. این اتصالات از فلنج‌ ها و پیچ و مهره ‌ها تشکیل شده ‌اند؛ و به دلیل قابلیت اتصال قوی و مطمئن، در برابر فشار، حرارت و ارتعاشات مقاومت بالایی دارند. اتصالات فلنج یک روش استاندارد و پر کاربرد در صنایع مختلف مانند صنایع نفت و گاز؛ صنعت شیمیایی، پتروشیمی، صنعت آب و فاضلاب، صنعت برق و ساختمان است. شامل فلنج ‌های لبه ‌دار، فلنج‌ های لبه‌ بسته و فلنج‌ های کور است؛ که برای اتصال لوله‌ ها و تجهیزات به یک دیگر و ایجاد اتصال محکم و بی‌ نشست استفاده می ‌شوند.

 اتصالات دنده

 اتصالات دنده ، اتصالاتی هستند که برای اتصال قطعات لوله ‌ای با استفاده از دنده‌ ها به کار می‌ روند. این اتصالات از دنده‌ ها و نازل ‌ها تشکیل شده‌ اند؛ و با رابطه پیچ و مهره، قطعات را با یک دیگر متصل می ‌کنند. اتصالات دنده برای اتصال لوله‌ ها، سیستم ‌های فشار قوی، تجهیزات و ساختمان‌ های دیگر؛ در صنایع مختلف استفاده می‌ شوند. شامل اتصالات پیچ و مهره است که برای اتصال لوله‌ ها و قطعات دنده‌ دار به یک دیگر استفاده می‌ شوند.

اتصالات جوش داده شده

اتصالات جوش داده شده از جمله اتصالاتی هستند؛ که برای اتصال قطعات لوله‌ای یا صفحات فلزی به یک دیگر استفاده می‌ شوند. این نوع اتصالات با استفاده از فرایند جوش دادن قطعات به هم متصل می ‌شوند؛ و اتصال دائمی و محکمی را فراهم می ‌کنند. اتصالات جوش داده شده به دلیل مقاومت بالا و عدم نیاز به اتصالات مکانیکی مانند پیچ و مهره؛ در برابر فشار و ارتعاشات قوی مورد استفاده قرار می ‌گیرند. شامل اومینیوم جوشی، کولتور و فلنج‌های جوش داده شده است؛ که در اتصال قطعات فلزی به هم دیگر با استفاده از فنو کلاتور های جوش استفاده می‌ شوند.

مزایای اتصالات استنلس استیل

مزایای اتصالات استنلس استیل

اتصالات استنلس استیل  بسیار محبوب هستند. این نوع اتصال صنعتی مورد استفاده گسترده در صنایع مختلف هستند. چرا که دارای مزایا و خصوصیات متعددی هستند. از جمله مزایای اتصالات استنلس استیل می توان به مقاومت در برابر خوردگی اشاره کرد. استنلس استیل به دلیل نبود عناصر مثل کروم و نیکل، مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی را ارائه می ‌دهد. این خاصیت اتصالات استنلس استیل را به یک انتخاب عالی برای محیط ‌های خورنده تبدیل کرده است. از جمله محیط‌ های شیمیایی، صنعت نفت و گاز و صنایع غذایی است. مزیت مهم دیگر اتصالات استنلس استیل این است که این اتصال صنعیت بسیار قوی و مستحکم است. استنلس استیل به دلیل ساختار داخلی متمایز خود، قوی و مستحکم است. این خاصیت آن را مناسب برای استفاده در برابر فشار، شوک ‌ها و ارتعاشات قوی می ‌کند. دوام بالا نیز از جمله دیگر مزیت های آن است. استنلس استیل مقاومت بسیار خوبی در برابر فرسایش، سایش و زنگ‌ زدگی دارد.

اتصالات استنلس استیل معمولاً دارای عمر طولانی و دوام بالایی هستند؛ که می ‌تواند هزینه تعمیر و تعویض را کاهش دهد. ظاهر زیبا هم مزیت مهم دیگر اتصالات استنلس استیل است. استنلس استیل ظاهری زیبا و شکیل دارد که به طراحی و زیبایی ساختمان‌ها و تجهیزات کمک می‌ کند. اتصالات استنلس استیل در صنایعی مانند معماری، دکوراسیون داخلی و صنایع غذایی که به ظاهر اهمیت می ‌دهند؛ بسیار مورد استفاده قرار می‌ گیرند. استفاده از اتصالات استنلس استیل در صنایع .مختلقی صورت می گرد. که این به دلیل مزیت های اتصالات استنلس استیل است.

راه های ارتباط با ما

اینستاگرام فرآیند پیشرو عرصه

اینستاگرام

واتس اپ فرآیند پیشرو عرصه

واتس اَپ

کاربرد های اتصالات استنلس استیل

اتصالات استنلس استیل به دلیل خواصی که پیش از این به آن ها پرداخیتم؛ و خصوصیات منحصر به فردی که دارد؛ در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو  برای کاربرد های گوناگون اتصالات استنلس استیل استفاده می‌ شوند. برخی از کاربرد های اتصالات استنلس استیل در ادامه بیان می شود. صنایع نفت و گاز یکی از آن ها است. در صنایع نفت و گاز، اتصالات استنلس استیل به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی؛ استحکام و دوام بالا، در سیستم‌های لوله‌کشی، صندوق‌های شیرآلات، تجهیزات نفتی و گازی مورد استفاده قرار می ‌گیرند. همین طور صنایع شیمیایی نیز کاربرد دیگر اتصالات استنلس استیل  است. در صنایع شیمیایی که با محیط‌های خورنده و شیمیایی سخت سر و کار دارند. اتصالات استنلس استیل برای لوله‌ کشی، تجهیزات فرآیندی و تجهیزات حفاظتی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. همین طور در صنایع غذایی و دارویی نیز از اتصالات استنلس استیل استفده می شود.

در صنایع غذایی و دارویی که نیاز به استانداردهای بهداشتی و خلوص بالا دارند؛ اتصالات استنلس استیل به عنوان یک جزء مهم در سیستم‌ های خطوط لوله مورد استفاده قرار می‌گیرند. در صنایع دریایی و ساخت و تولید شناور ها، اتصالات استنلس استیل به دلیل مقاومت؛ در برابر زنگ‌ زدگی و خوردگی در محیط‌ های شور آب دریا و شرایط سخت دریایی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. صنایع معماری و طراحی داخلی نیز مورد دیگراستفادهاز این اتصالات است. در صنایع معماری و طراحی داخلی، اتصالات استنلس استیل به دلیل ظاهر زیبا، شکل ‌دهی آسان مورد استفاده قرار می گیرد.

1 فرآیند پیشرو عرصه

خرید اتصالات استنلس استیل

برای خرید اتصالات استنلس استیل، شما می ‌توانید از سایت زانکئ اقدام کنید. با مراجعه به فروشگاه ‌های صنعتی و فروشگاه ‌های لوازم ساختمانی می توانید نسبت به خرید این اتصالات اقدام کنید. اتصالات استنلس استیل کیفیت های متفاوتی دارند. در این جا باید بگوییم که برای خرید این محصول با کیفیت از فروشگاه زانکو اقدام کنید. فروشگاه‌ آنلاین زانکو مرجع تخصصی خرید انواع لوله، اتصالات و تاسیسات است. انواع محصولات صنعتی و لوازم ساختمانی در زانکو عرضه شده است. باید بگوییم زانکو یک راه سریع و آسان برای خرید است. شما می ‌توانید اتصالات دنده استنلس استیل را از این فروشگاه‌  سفارش دهید. شما باید قبل از خرید از این محصول در مورد مشخصات آن بدانید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که فروشگاه اعتبار لازم برخوردار است. برای خرید این محصول می توانید با ما تماس بگیرید.

همان طور که گفتیم اتصالات دنده استنلس استیل یکی از نوعی اتصالات صنعتی است؛ که از جنس استنلس استیل ساخته می‌ شوند. این نوع اتصالات به دلیل ویژگی ‌های منحصر به فرد خود؛ در بسیاری از صنایع و برنامه ‌های مختلف استفاده می ‌شوند. استنلس استیل، به دلیل حاوی کروم و نیکل؛ مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی و خوردگی دارد. این ویژگی آن را برای محیط‌ های خشک و مرطوب مناسب می ‌کند. اگر برای شرایط کاری که دارید اتصاذلات استنلس استیل گزینه مناسبی است. برای خرید آن می توانید وارد فروشگاه اینترنتی فرایند پیشرو عرضه با عنوان زانکو شوید.

برند های ما

%

میزان درصد رضایت مشتری

مشتریان ما

اتصالات دنده استنلس استیل بهتر است یا اتصالات جوشی

تمامی اتصالات صنعتی، از جمله اتصالات دنده استنلس استیل و اتصالات جوشی؛ ویژگی‌ ها و مزایا و معایب خاص خود را دارند. که بسته به نیاز ها و شرایط مختلف، یکی از آن ها ممکن است مناسب ‌تر باشد. این بسته به نوع برنامه و کاربرد تعیین می شود. اگر کار شما نیازمند قابلیت تنظیم و تغییر شکل بالا است، اتصالات دنده استنلس استیل بهترین گزینه است. اما اگر نیازمند استحکام بالا و اتصال بی‌ خطر هستید؛ اتصالات جوشی ممکن است مناسب ‌تر باشند. در برخی شرایط، مانند دما های بسیار بالا یا پایین، اتصالات دنده استنلس استیل بهترین عملکرد را ارائه می‌ دهند. اما در شرایط خاص دیگر، مانند محیط‌ های شیمیایی قوی، اتصالات جوشی ممکن است مناسب ‌تر باشند. اتصالات جوشی معمولاً هزینه تولید کم تری نسبت به اتصالات دنده دارند. به همین دلیل در برخی موارد اقتصادی ‌تر محسوب می ‌شوند. در نهایت باید بگوییم برای انتخاب مناسب‌ ترین نوع اتصالات باید به نیاز های خود توجه کنید.

کاربرد های اتصالات استیل

اتصالات استیل  یا همان فولادی، برای اتصال قطعات و ساختار های فلزی به یک دیگر در صنایع مختلف استفاده می‌ شوند. استیل به دلیل خواص مکانیکی بالا، مقاومت در برابر خوردگی و قابلیت اتصال مناسب؛ یکی از مواد اولیه محبوب برای ساخت اتصالات است. اتصالات استیل در صنایع مختلف و در برخی از کاربرد های خاص استفاده می‌ شوند.  در زیر به مهم ترین کاربرد های اتصالات استیل می پردازیم.

   اتصالات استیل در صنایع نفت و گاز از اهمیت بسیار بالایی برخور دارند. این اتصالات برای اتصال و ایجاد سیستم‌ های لوله‌ کشی؛ تجهیزات نفت و گاز و سازه‌ های صنعتی استفاده می‌ شوند. اتصالات استیل در صنایع نفت و گاز برای اتصال لوله‌ه ا، شیرآلات، و تجهیزات مختلف استفاده می‌ شوند. این کاربرد از طریق جوشکاری، پیچ و مهره، فلنج و جوشکاری غیرمستقیم صورت می‌ گیرد. استیل به عنوان یک ماده مقاوم در برابر فشار بالا و خوردگی؛ برای ساخت خطوط لوله استفاده می ‌شود. اتصالات استیل مانند فلنج‌ ها، آهن ربا ها، پیچ ‌ها و بولت‌ ها؛ برای اتصال قطعات لوله و ایجاد اتصالات جدید استفاده می‌ شوند. در صنایع نفت و گاز، استیل برای ساخت و تولید تجهیزات مختلف استفاده می‌ شود.

 اتصالات استیل در این حوزه شامل جوش‌ های استیل برای اتصال قطعات و تجهیزات؛ پیچ‌ ها و بولت ‌ها برای تثبیت قطعات و تجهیزات؛ فلنج ‌ها برای اتصال لوله‌ ها و تجهیزات و سیستم‌ های اتصال پیچ و مهره برای تجهیزات نفت و گاز می‌ شود. در ساخت سازه‌ های صنعتی مانند پلتفرم‌  های حفاری؛ برج‌ های نفتی و تجهیزات دریایی، استیل به عنوان یک ماده سازنده اساسی استفاده می‌ شود. اتصالات استیل در این سازه‌ ها برای ایجاد اتصالات قوی و مقاوم بین قطعات استفاده می‌ شوند. اتصالات جوشی هم نوع دیگری از اتصالات است.

 

روند تولید انواع اتصالات استیل

در این بخش قصد داریم به روند تولید انواع اتصالات استیل بپردازیم. باید بگوییم روند تولید اتصالات استیل ممکن است؛ بسته به نوع اتصال و فرایند های تولید متفاوت باشد.  به طور مثال اتصالات استنلس استیل به نحو متفاوتی تولید می شود. اتصالات جوشی یک از انواع این اتصال است. برای  تولید اتصالات جوشی استیل، برش و آماده‌ سازی قطعات اولین مرحله است.  قطعات استیل که قرار است به هم جوش داده شوند؛ برش و آماده می ‌شوند تا سطح هموار و تمیزی داشته باشند. سپس نوبت به جوشکاری می رسد. قطعات استیل با استفاده از روش های مختلف جوشکاری انجام می شود. روش هایی مانند جوشکاری قوس الکتریکی، جوشکاری TIG ، جوشکاری MIG یا جوشکاری لیزری به هم جوش داده می ‌شوند. پس از جوشکاری، اتصالات استیل با روش ‌های مختلف پس‌پردازش؛ مانند تمیز کاری، تغییر شکل و تقویت ساختار جوش پردازش می‌ شوند.

 اتصالات پیچ و مهره در کنار اتصالات استنلس استیل یکی دیگر از انواع اتصالات است.  برای تولید اتصالات پیچ و مهره استیل نیز ابتدا باید آماده‌ سازی قطعات انجام شود. این بخش شامل برش و سفت کردن سطح‌ ها است. پیچ و مهره در سوراخ‌ های تاپ و باتم ‌ها قرار می‌ گیرند؛ و با سرنشینی مناسب واحد گردن پیچ و مهره با باتم‌ها جمع می‌ شوند. بعد از این مرحله قطعات با استفاده از مهره‌ ها و واشر ها محکم شده؛ و با استفاده از ابزار های مناسب فشرده‌ سازی می‌ شوند. یکی دیگر از انواع دیگر اتصالات، اتصالات استنلس استیل است. برای آشنایی برای روند تولید و همچنین کاربرد های آن بر روی لینک زیر کلیک کنید.

مطلب پیشنهادی: لوله استنلس استیل

روند تولید انواع اتصالات استیل

برند های ما

قبلی
بعدی
Shadow
Slider