لوله صنعتی

لوله صنعتی به عنوان یک قطعه مهم در صنعت؛ در بسیاری از صنایع از جمله نفت و گاز، پتروشیمی، خودروسازی، ساختمان سازی و… استفاده می شود. فرایند پیشرو عرصه این محصول را عرضه می کند. لوله های صنعتی می توانند از جنس های مختلفی مانند فولادی، پلاستیکی، برنجی و آلومینیومی باشند؛ و در انواع مختلفی نیز مانند لوله های قطری، مستطیلی و… طراحی می شوند. با توجه به اینکه لوله های صنعتی در بسیاری از صنایع به عنوان قطعات مهمی محسوب می شوند؛ بنابراین تولید و توزیع آن ها در اکثر کشور ها صورت می گیرد. فرایند پیشرو عرصه نیز همین طور است. و این حوزه از صنعت در بسیاری از کشورها رشد خوبی دارد. با این حال، برخی کشور ها مانند چین، آمریکا، روسیه، ژاپن و… بیشترین حجم تولید و صادرات لوله صنعتی را دارند. فرایند پیشرو عرصه، عرضه تولید کننده انواع لوله است.

فرم ثبت سفارش فوری

شما میتوانید به صورت آنلاین درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا متخصصین ما در اسرع وقت مشکل شمارا حل کنند.

راهنمایی:لطفا اسم،شماره تماس و درخواست خود را به صورت کامل وارد کنید

انواع کاربرد های لوله های صنعتی

لوله‌ های صنعتی به دلیل ویژگی‌ های فنی خود، در بسیاری از صنایع مانند صنایع نفت و گاز، صنایع شیمیایی؛ فولاد، آب و فاضلاب، انرژی، اتصالات و غیره به کار می‌ روند. برخی از کاربرد های این لوله‌ ها در ادامه بیان می شود. انتقال مواد یکی از آن ها است. لوله‌ های صنعتی برای انتقال مواد مانند گاز، نفت، آب و فاضلاب، شیمیایی‌ ها و غیره به کار می‌ روند. انتقال حرارت مورد دیگر است. برخی از لوله‌ های صنعتی برای انتقال حرارت در سیستم‌ های گرمایشی و سرمایشی؛ مانند کولر های آبی و گرمایشی و سرمایشی استفاده می ‌شوند. اتصالات نیز کاربرد دیگر لوله های صنعتی است. لوله ‌های صنعتی برای اتصال قطعات و تجهیزات در سیستم‌های صنعتی مورد استفاده قرار می ‌گیرند. تزریق مواد نیز کاربرد دیگر است. برخی از لوله‌ های صنعتی برای تزریق مواد در صنایع مختلف مانند صنایع شیمیایی؛  نفت و گاز و غیره به کار می ‌روند.

برخی از لوله‌ های صنعتی برای خنک کردن سیالات؛ در صنایع مختلف مانند صنایع فولاد و استیل به کار می ‌روند. ایمنی نیز کاربرد دیگر لوله صنعتی است. لوله‌ های صنعتی برای ایمنی در صنایع مختلف مانند صنایع شیمیایی و نفت و گاز به کار می ‌روند. باید تولید انرژی نیز مورد دیگر است. برخی از لوله‌ های صنعتی برای انتقال بخار و آب؛ در نیروگاه‌ ها و صنایع مختلف تولید انرژی به کار می ‌روند. توزیع گرما نیز کاربرد دیگر است. لوله ‌های صنعتی برای توزیع گرمای مورد نیاز در ساختمان‌ ها است.

بخش پیشنهادی: اتصالات صنعتی

 

انواع لوله صنعتی

لوله صنعتی به عنوان یکی از قطعات اساسی در بسیاری از صنایع استفاده می شود. انواع لوله های صنعتی در ادامه بیان می شود. لوله های فولادی یکی از انواع آن است. این لوله ها از جنس فولاد بوده و در صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، خودروسازی و… استفاده می شوند. این لوله ها می توانند در قطر ها و ضخامت های مختلفی طراحی شوند. همچنین  لوله های پلاستیکی نوع دیگری از لوله های صنعتی است. این لوله ها از جنس پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پی وی سی و… تولید می شوند؛ و در صنایعی مانند آب و فاضلاب، گاز، پتروشیمی و… استفاده می شوند. باید بگوییم لوله های برنجی نیز مورد دیگر است. این لوله ها از جنس برنج بوده و برای انتقال مایعاتی همچون آب، گاز، روغن و… استفاده می شوند. لوله های استیل را نیز می توان زیر مجموعه لوله صنعتی دانست.

این لوله ها از جنس استیل تولید می شوند و برای انتقال گاز، روغن، آب و… به کار می روند. همین طور نوع دیگر آن  لوله های آهنی است. این لوله ها از جنس آهن بوده؛ و برای انتقال مایعات در صنایع ساختمانی، آبیاری و… استفاده می شوند. لوله های مسی نیز مورد دیگر است. این لوله ها از جنس مس بوده و برای انتقال گاز، آب و سایر مایعات در صنایع مختلف به کار می روند. لوله های فیبر گلاس نیز نوع دیگری از لوله صنعتی است. این لوله ها از جنس فیبر گلاس تولید می شوند.

راه های ارتباط با ما

اینستاگرام فرآیند پیشرو عرصه

اینستاگرام

واتس اپ فرآیند پیشرو عرصه

واتس اَپ

لوله های فولادی

لوله فولادی از جمله انواع لوله های صنعتی هستند؛ که از جنس فولاد ساخته می شوند. این لوله ها به عنوان یکی از قطعات اساسی در بسیاری از صنایع مانند صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، خودروسازی، ساختمانی، آب و فاضلاب و… استفاده می شوند. لوله فولادی می توانند در قطر ها و ضخامت های مختلفی طراحی شوند؛ که هر کدام برای کاربرد های مختلف مناسب هستند. این لوله ها در انواع مختلفی نظیر لوله های گرد، مستطیلی، مربعی و… طراحی و تولید می شوند. لوله فولادی به دلیل مزایایی نظیر مقاومت بالا در برابر فشار؛خوردگی و سایش، پایداری در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، قابلیت اتصال به راحتی و… . به عنوان یکی از محبوب ترین انواع لوله های صنعتی در بسیاری از صنایع شناخته می شوند. لوله ‌ فولادی به عنوان خطوط انتقال نفت و گاز به کار می ‌روند. آن ها قادر به تحمل فشار بالا و مقاومت در برابر شرایط سخت محیطی هستند.

لوله‌ فولادی در شبکه‌ های آب و فاضلاب استفاده می‌ شوند. آن ها مقاومت بالایی در برابر فشار آب و تحمل تغییرات حرارتی دارند؛ و به عنوان خطوط اصلی انتقال آب و فاضلاب به کار می ‌روند. لوله‌ فولادی در صنعت ساختمانی به عنوان ستون‌ ها؛ تیر  ها، پیچ و مهره‌ها و اتصالات ساختمانی استفاده می‌ شوند. آن ها به دلیل مقاومت فوق‌ العاده خود در برابر بار های سنگین و پایداری ساختاری؛ برای ایجاد سازه‌ های مقاوم و پایدار بسیار موثر هستند. برای خرید لوله فولادی کلیک کنید.

1 فرآیند پیشرو عرصه

لوله های پلاستیکی

لوله پلاستیکی نوعی لوله های صنعتی هستند؛ که از پلیمرهای مختلف ساخته می‌ شوند. این لوله ها به دلیل خصوصیاتی نظیر سبک بودن، مقاومت در برابر خوردگی؛ پایداری در برابر شرایط آب و هوایی، ارزان بودن و نصب آسان؛ در بسیاری از صنایع مانند آب و فاضلاب، صنایع شیمیایی، کشاورزی، ساختمانی و… استفاده می شوند. لوله پلاستیکی در انواع مختلفی نظیر لوله های پلی اتیلن؛ پلی وینیل کلراید، پلی پروپیلن و… طراحی و تولید می شوند. هر کدام از این نوع لوله ها برای کاربرد های مختلف مناسب هستند. علاوه بر این، انواع مختلفی از لوله پلاستیکی با توجه به ویژگی های مختلف نظیر مقاومت در برابر حرارت؛ سایش و تغییر شکل طراحی و تولید می شوند. با توجه به اینکه لوله پلاستیکی دارای خواص متفاوتی نسبت به لوله های فولادی هستند؛ مصرف آنها بسته به نوع صنعت و کاربرد متفاوت است.

 اما به طور کلی، از مزایای مصرف لوله پلاستیکی می توان به مقاومت بالا در برابر خوردگی؛ وزن سبک، مقاومت در برابر شوک وضربه، سازگاری با محیط زیست و… اشاره کرد. لوله‌ پلاستیکی در خطوط انتقال سوخت، گاز و مواد شیمیایی استفاده می‌شوند. آن ها مقاومت بالا در برابر خوردگی، سبک بودن و عدم نیاز به رنگ آمیزی و ضد زنگ کردن را دارند. لوله‌ های پلاستیکی در آبیاری مکانیزه و سیستم‌های آبیاری قطره‌ای استفاده می‌ شوند. آن ها انعطاف ‌پذیری بالا، مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش و مقاومت در برابر محیط‌های شیمیایی را دارند.

برند های ما

%

میزان درصد رضایت مشتری

مشتریان ما

لوله های برنجی

لوله های برنجی از جمله نوعی لوله های صنعتی هستند؛ که از آلیاژ برنج تولید می‌ شوند. این لوله ها دارای خواص متفاوتی هستند؛ که از جمله آنها می توان به مقاومت در برابر خوردگی، قابلیت اتصال جوشی، مقاومت در برابر زنگ زدگی؛ نیروپذیری و انعطاف پذیری بالا، پایداری در برابر شرایط آب و هوایی و… اشاره کرد. لوله های برنجی به دلیل ویژگی های خاص خود در صنایع مختلفی مانند صنایع نفت و گاز، پتروشیمی؛ صنایع خودروسازی، صنایع غذایی، صنایع ساختمانی و… کاربرد دارند. همچنین، این لوله ها به دلیل زیبایی و ظاهری که دارند؛ در صنایعی نظیر تزئینات داخلی و طراحی داخلی نیز مورد استفاده قرار می ‌گیرند. به طور کلی، مصرف لوله های برنجی در برابر دیگر نوع لوله های صنعتی به دلیل ویژگی های خاص خود به دلیل هزینه بیشتری که دارند محدود است. اما در کاربرد های خاص خود نظیر انتقال مواد خورنده، گاز و آب گرم و سرد و… بسیار مفید هستند.

لوله‌ های برنجی یک نوع لوله است که از جنس برنج ساخته می‌ شود. برنج یک آلیاژ از مس و روی است؛ که به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی خاص خود در صنایع مختلف استفاده می ‌شود. لوله‌ های برنجی معمولاً برای کاربرد هایی که نیاز به مقاومت در برابر خوردگی؛ جریان آب ناشی از سایش و حفظ کیفیت آب دارند، استفاده می ‌شوند.

برند های ما

قبلی
بعدی
Shadow
Slider

لوله های استنلس استیل

لوله های استنلس استیل از جمله نوعی لوله های صنعتی هستند؛ که از آلیاژ استیل تولید می ‌شوند. این لوله ها دارای ویژگی هایی مانند سبکی و وزن کم، مقاومت در برابر خوردگی؛ مقاومت در برابر زنگ زدگی، انعطاف پذیری بالا، پایداری در برابر شرایط آب و هوایی و… هستند. لوله های استنلس استیل به دلیل ویژگی های خاص خود در صنایع مختلفی؛ مانند صنایع هوا و فضا، خودروسازی، صنایع الکترونیکی، صنایع ساختمانی و… کاربرد دارند. همچنین، این لوله ها به دلیل زیبایی و ظاهری که دارند؛ در صنایعی نظیر تزئینات داخلی و طراحی داخلی نیز مورد استفاده قرار می‌ گیرند. به طور کلی؛ مصرف لوله های استنلس استیل در برابر دیگر نوع لوله های صنعتی به دلیل ویژگی های خاص خود به دلیل هزینه بیشتری که دارند محدود است. اما در کاربرد های خاص خود نظیر انتقال گاز و مایعات با فشار بالا، استفاده در صنایعی نظیر هواپیمایی و فضایی؛ صنایع خودروسازی و… بسیار مفید هستند.

برای خرید این محصولات می توانید از سایت زانکو اقدام کنید. سایت زانکو، تخصصی ترین سایت لوله، اتصالات و تاسیسات در کشور است. انواع محصولات مرتبط به این حوزه در سایت زانکو عرضه می شود؛ که می توانید آن ها را با تضمین بهترین قیمت و همچنین بهترین کیفیت؛ از سایت زانکو خریداری کنید. برای مشاهده همه محصولات ما بر روی عبارت زانکو کلیک کنید؛ و وارد سایت زانکو شوید.